Реєстрація авторського права

Офіційні платежі: 255 грн. (фізичні особи), 510 грн. (юридичні особи).

Вартість послуг: 960 грн.

Строк виконання: 2-3 міс.

 Що необхідно:

твір в електронному чи матеріальному виді (докладніше дивись далі), дані про авторів (ПІБ, адреса прописки, дата народження), дата завершення роботи над твором, коротка анотація до твору, реквізити для укладання договору.

 

 

Об′єкти авторського права.

Об'єктами авторського права є твори науки, літератури, мистецтва. За допомогою державної реєстрації авторських прав можна зареєструвати право на будь-який твір, пісню, музику, книгу, комп'ютерну програму, базу даних, картину. З більш докладним переліком об'єктів авторського права можна ознайомитись у статті 8 Закона України "Про авторське право і суміжні права". В законі зазначений не повний перелік об'єктів авторських прав, фахівці нашої агенції нададуть консультації стосовно ваших питаннь щодо авторських прав. Нижче, зупинимось на необхідних документах для реєстрації авторського права на конкретні об'єкти.. 

Реєстрація авторського права на книгу.

Для реєстрації авторського права на книгу необхідно надати книгу в матеріальному або електронному вигляді (електронний вигляд переважніший) та коротку анотацію. 

Реєстрація авторського права на комп′ютерну програму. 

Для реєстрації авторського права на комп′ютерну програму необхідно надати фрагменти вихідного текста комп′ютерної програми і керівництво користувача щодо комп′ ютерної програми. 

Реєстрація авторського права на пісню, музику. 

Для реєстрації авторського права на музичний твір (пісню, музику) необхідно надати нотний запис або записаний твір на носії інформації та тексти пісень (якщо такі є). 

Для чого необхідна державна реєстрація авторського права?

Згідно статті 437 Цивільного кодексу України авторське право виникає з момента створення твору. Законодавство України не вимагає обов′язкової реєстрації авторського права, як це необхідно для винаходу чи торговельної марки. Державна реєстрація авторського права дозволить:

  • зафіксувати Ваше авторство;
  • підтвердити партнерам наявність повноважень на укладання авторських договорів, договорів про передання майнових прав та інших договорів;
  • служити доказом авторства в судових суперечках.